Amit az épületgépészetről tudni érdemes:

Az épületgépészet feladata tulajdonképpen nem más, mint biztosítani az épületek használói számára a komfortérzetet, mely összességében a kiépített ivóvíz hálózatot, a szennyvíz elvezetést, továbbá az évszaknak megfelelő hőmérsékletet, az épület megfelelő szellőzését jelenti.

Az épületgépészet, ahogy korábban is említettük több részterületből tevődik össze, ezek az alábbiak:

  • fűtéstechnika
  • vízellátás és csatornázás
  • gázellátás
  • légtechnika, szellőzés
  • klímatechnika.

Fűtéstechnika és gázellátást, mint az épületgépészet egyik fő tevékenységi köre:

Az épületgépészet azon feladatai melyek télen az épületek fűtését, nyáron pedig hűtését képesek biztosítani a fűtéstechnika körébe tartoznak. Az optimálisan megtervezett fűtéstechnikai rendszer épületgépészeti kiépítése során többek között az alábbi rendszerek kerülnek kiépítésre: hőleadó, hőfejlesztő készülék, valamint az ezekhez kapcsolódó hőcserélő és fűtőfelületek. Munkatársaink maximális szakértelemmel végzik a fűtési rendszer kiépítéséhez szüksége épületgépészettel összefüggő minden munkafolyamatot, így az ide tartozó a biztosító berendezések, valamint a fűtési rendszer elrendezését, szabályozását is.

Az épületgépészet során megrendelőink igényeihez igazodva, valamint az ingatlan adottságaihoz mérten készülhet a fűtési rendszer, mely leggyakrabban zárt vízkörű, szivattyús, többrétegű műanyag csöves, kétcsöves, szivattyús rendszerű, függetlenül a hőfejlesztő berendezést típusától.

A vezetékes földgázellátó hálózathoz történő csatlakozás során pedig általában a telekhatár mellett nyomáscsökkentő, főelzáró, illetve maga a gázóra kerül elhelyezésre. Továbbá a gázkészülékek felszerelése is mind szigorú szabályok szerinte végezhető épületgépészeti feladat.

Épületgépészeti feladatok a vízellátás, csatornázás területén:

A vízellátáshoz, csatornázáshoz kapcsolódó épületgépészet feladatkörébe tartoznak tulajdonképpen az épület vízellátását, közművesítését jelenti. A meleg víz ellátás biztosítására pedig különféle vízmelegítő készülékeket alkalmazunk, melyeket épületgépészeti tevékenységünkön belül csatlakoztatunk az ivóvíz hálózathoz. A keletkezett szennyvíz elvezetését pedig abban az esetben, ha a közcsatorna szintje magasabban helyezkedik el, mint az épület alapvezetéke szennyvízátemelő alkalmazásával oldjuk meg.

Komfort célú légtechnikai rendszer – épületgépészeti megoldásokkal

A különféle légtechnikai rendszerek kiépítése általában elsődlegesen komfortérzet növelő berendezéseket jelent, ezek szolgálják például a szagok elszívását, nyílászáróval nem rendelkező helyiségek légellátását, melyeket különféle épületgépészeti megoldásokkal valósíthatunk meg.